Duyurular

Peygamberimizin Mucizeleri: Ağacın Boyun Eğmesi

Hatem b. İsmail, Ya’kub b. Mücahid (Ebu Hazre) vasıtasıyla Ubade b. Es-Samit (R.a.)’ın torunu Ubade bi Velid’in şöyle dediğni anlatır:

Babamla beraber henüz daha berhayat olan Ensar’ın şu kabilesinden ilim öğrenmek üzere yola çıkmıştık. İlk karşılaştığımız zat, Peygamberin arkadaşı Ebu’l Yeser olmuştu. Beraberinde kölesi vardı. (Bize ondan dinlediklerini nakletti. Sonra kendi mescidinde bulunan Cabir b. Abdillah’ın yanına geldik. Ondan duyduklarını da anlatıp Cabir (R.a.)’ın şöyle dediğni anlattı:

“Rasullullah (sallü aleyhi ve sellem) ile birlikte yola çıkarak gayet geniş bir vadiye geldik. Peygamber (aleyhiselatü ve sselam) abdest bozmak için (ileriye doğru) gidince, ben de bir su kabı alarak peşine düştüm. Peygamberimiz (aleyhisseletü vesselam) kendini siper edecek bir şeylere bakındıysa da gizlenecek bir şey bulamadı. Vadinin kenarında iki ağaç vardı. Nebi (sallü aleyhi ve sellem) onlardan birine gidip dallarından birini tuttu, ve ona:

“Allah’ın izniyle bana doğru eğil” buyurdu. Sanki ağaç sürücüsüne son derece itaat eden, burnuna burunsalık geçirilmiş deve gibi Efendimizle birlikte yere doğru eğildi: Efendimiz öbür ağacın yanına gelerek onun da dallarından birini tutup “Allah’ın izniyle bana eğil” buyurdu. O da aynen birincisi gibi yere doğru eğildi. Nihayet yolun ortasında iki ağacın arasına durup ikisi arasını cem ederek: “Allah’ın izni ile, ikiniz etrafımı sarınız” buyurunca ağaçlar Efendimiz’i çevirdiler.

 

 

Hakkında dbswartz2002

Şunlara da Bakabilirsiniz.

İSKİLİPLİ ATIF EFENDİNİN ŞEHADETİ

Çorum, Anadolu’nun güzide illerinden biri olması, tarihî ve kültürel özelliklerinin yanı sıra, sınırları içerisinde yetişmiş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Süre Limiti Doldu.Lütfen Doğrulama Kısmını Yenileyiniz.